Lipjanasi Enis Agushi, shqiptari që s’njeh humbje në boks

Lipjanasi Enis Agushi, shqiptari që s’njeh humbje në boks

“Nëse Messi do të ishte brazilian do ta kishte fituar Kupën e Botës”

Boksieri nga Kosova i ka zhvilluar 7 meçe dhe i ka fituar të gjithë deri tash

Shqiptarëve iu shkojnë për dore sportet luftarake, shkruan Express.

Një rast konkret është edhe Enis Agushi.

26 vjeçari është njëri prej boksierëve me statistikat më impresionuese prej shqiptarëve.

Boksieri nga Kosova nuk njeh për humbje në karrierën e tij.

Boksieri nga Gadimja i ka zhvilluar 7 meçe deri tash dhe i ka fituar të gjithë në peshat super të mesme.

COMMENTS