Lipjani

21762080_2184662805094025_8657808866356206431_n

Kandidati i VV për kryetar të Lipjanit, Selatin Retkoceri nëprjet një postimi në rrjetin e tij social Facebook, ka deklaruar se procedurat e anëtarsimit dhe numri i madh i qytetarëve në ...
21558897_1953177294937520_6719310564157934301_n

Kandidati për Kryetar Ismet Hajrullahu kërkoi angazhim më i madh dhe gjithëpërfshirës i të gjitha strukturave për të përquar tek çdo qytetar platëformën zgjedhore të PDK-së. Poashtu u kërkua koordinim ...
21558550_1953060741615842_6331472158319388578_n

Hajrullahu informoi Shnajder, se brenda në platformën tonë zhvillimore për komunën e Lipjanit qyteza e Janjevës dhe banorët e saj janë trajtuar në mënyrë të vëçant. Duke pasur parasysh rëndësinë ...
Granit-Duriqi-Selatin-Retkoceri

Më poshtë mund ta lexoni kërkimfaljen publike të kryetarit të Vetëvendosjes Selatin Retkocerit dhe arsyetimin e tij, në lidhje me pasaktësinë e lajmit të postuar në profilin e tij. ‘’Komunikatë ...
21617825_1645376612140811_8575616742184449432_n

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti, sot ka qëndruar për një vizitë pune në zyret e Këshillit të Bashkësisë Islame në Lipjan, ku është pritur nga kryetari i këtij Këshilli, Xhevdet ...
21557733_1188706267897255_9034164400379055438_n

Hajrullahu mes tjerash potencoi ‘ndihem tepër mire që shoh angazhim vetëmohues të këtyre grave në ketë shoqatë ku përmes së cilës arrinë të krijojnë të hyra për buxhetin e tyre ...
21751271_1513424838705856_2922868845000885324_n

Në këtë takim i bisedua për aspektet përgaditore të fushatës si dhe u dhanë sygjerimet e nevojshme për punën që aktivistët e Aleancës po e bëjnë tani dhe gjaëe fushatës ...
Kastriot-Zeqiri

Kastriot Zeqiri nga fshati Poturovc, demanton lajmin se ka aderuar në Lëvizjen Vetëvendosje. Zeqiri ka thënë se është ftuar të angazhohet si komisioner nga disa anëtarë të kësaj partie, e ...
21728139_1569374526452013_8430210799709406807_n

Kryetari Imri Ahmeti sot ka takuar të gjitha strukturat e LDK-së në Lipjan për të mobilizuar anëtarësinë e gjerë për zgjedhjet që do të mbahen me 22 tetor. Kryetari Ahmeti ...
LDk-Lipjan

Në një reagim që kanë plasuar LDK e Lipjanit në rrjetin e tyre social,  thuhet se Lipjani në qeverisjen e Imri Ahmetit ka një bibliotekë moderne. ‘’ Lipjani në qeverisjen ...