Lipjani

Imri-Ahmeti134

Pasi ka numëruar projektet që ka realizuar në Smallushë, Ahmeti ka thënë se Smallusha ka nevojë edhe për projekte tjera dhe më pas ka përmendur projektet që e presin këtë ...
21731158_368402540280060_72896545856543495_n

Në këtë takim të cilin e hapi shefi i Shtabit Zgjedhor Fauz Xhemajli kërkoi nga kandidatët dhe nga të pranishmit angazhim maksimal për një fitore bindëse, ai kërkoi që të ...
Selatin-Retkoceri-1

Mungesa e transparencës, keq qeverisja, keqmenagjimi në arsim dhe shëndetësi, janë vetëm disa nga akuzat që kryetari i Vetëvendosjes, njëherit kandidat i këtij subjekti për kryetar të Lipjanit, Selatin Retkoceri ...
Heset-Sahiti

Gjykuar në bazë të numrit të  simpatizantëve, që kishin ardhur në përkrahje të NISMES së Lipjanit, në tubimin e saj të parë elektoral të mbajtur në Restaurant’’TONI’’ , mund të ...
IMri-Ahmeti-99

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti sot ka pritur përfaqësuesit e shkollës “Prof Futboll & Roni 19” njëherit edhe përfaqësues të klubit Minatori të cilët e kanë njoftuar Kryetarin ...
nisma-1-1490622018-5789974

Nëpërmjet një njohtimi, NISMA ka bërë të ditur se hapjen zyrtare të fushatës, kjo parti do ta mbajë sot në restaurant “Toni”, duke filluar nga ora 18:00./Ulpianapress/ ‘’Të nderuar anëtar ...
Marrveshja-PDK-PKAD

Me këtë rast,kandidati për kryetar të komunës së Lipjanit,Ismet Hajrullahu ka thënë se në platëformën tonë është kontrata me qytetarin.Pra, do të jetë një lloj i mbështetjes për të gjithë. ...
21752427_1954767344778515_3581237150486837318_n

Familja Cani e falenderoi për vizitën dhe u shprehi fuqishëm përkrahjen për Kryetar të Komunës. Hajrullahu i falenderoi për mikpritjen dhe nga aty ka kërkuar që Baica të i bashkohet ...
auto_rrahje1493285534

Një përpjekej e policisë së Lipjanit , për ta arrestuar një person në prani të fëmijëve të tij, ka eskaluar në dhunë duke u shpërndarë grushte nga të dyja palët. ...
Imri-Ahmeti54

Gjykuar në bazë të numrit të madh të simpatizantëve, që kishin ardhur në përkrahje të LDK-së së Lipjanit, në tubimin e saj të parë elektoral të mbajtur në Gadime të ...