Liverpooli dështoi të transferojë këtë sulmues në janar

Liverpooli dështoi të transferojë këtë sulmues në janar

Januzaj mund të luajë për Kosovën

Liverpool dështoi të transferojë sulmuesin e Villarrealit, Samuel Chukwueze në merkaton e janarit.

“Reds” transferuan vetëm Takumi Minamino nga Red Bull Salzburg në janar dhe nuk investuan më shumë – shkruan GazetaBlic.Sidoqoftë, ata u përpoqën të sjellin një sulmues tjetër dhe u përqëndruan në Chukwueze, sipas revistës franceze France Football.

Liverpooli ofroi 35 milion € për anësorin, por Villarreal e refuzoi këtë.Ekipi spanjoll e vlerëson 20-vjeçarin gati dyfishin e kësaj shume, andaj kjo ishte arsyeja e refuzimit të ofertës.

COMMENTS