Liverpooli e fiton në penallti trillerin me Arsenalin dhe kalon në çerekfinale të kupës

Liverpooli e fiton në penallti trillerin me Arsenalin dhe kalon në çerekfinale të kupës

Messi: Këto janë ekipet me të cilat nuk dua të takohemi në “Botërorin 2018”

Liverpooli e ka mposhtur 5:4 në penallti Arsenalin në një ndeshje dramatike me plot gola në 1/8 e finales në EFL Cup, duke kaluar në rundin tjetër.

Divock Origi ishte heroi i skuadrës së Jurgen Kloppit, duke ia siguruar penalltitë me golin e tij në minutën e 94-të në barazimin 5:5 në kohën e rregullt të mërkurën në Anfield, raporton Gazeta Express.

Dani Ceballos e humbi penalltinë te Arsenali, ndërsa lojtarët e Liverpoolit ishin të gjithë të saktë dhe kështu të kuqtë kalojnë në çerekfinale të EFL Cup.

Pas pak më shumë

COMMENTS