‘Lojtari i Vitit’, ja votat e Agollit dhe Panuccit

‘Lojtari i Vitit’, ja votat e Agollit dhe Panuccit

Rivaldo: Neymar tek Real, herëdo-kurdo

Cristiano Ronaldo është shpallur ‘Lojtari i Vitit’ nga FIFA.

Portugezi për të pestën herë është shpallur lojtari më i mirë i FIFA-s.

Për t’u shpallur për i miri, Ronaldo është ndihmuar edhe nga trajneri i kombëtares, Christian Panucci, dhe kapiteni Ansi Agolli.

Panucci me pesë pikë ka votuar Ronaldon, tre Messin dhe një Neymarin.

Në anën tjetër, Ansi Agolli pesë pikë ia ka dhënë Ronaldos, tre Messit dhe një Buffonit./Lajmi.net/

COMMENTS