Maserati prezanton modelin e ri me 582 kf [Foto]

Maserati prezanton modelin e ri me 582 kf [Foto]

Alfa Romeo 8C mund të ketë 800 kuajfuqi

Maserati ka prezantuar një version të ri fantastik të Levantes dhe është ende më i fuqishëm.

Quhet Levante Trofeo dhe ka një motor 3,8 litërsh V8 nga Ferrari, me plotë 582 kuajfuqi.

Falë këtyre kuajfuqive, Levante arrin shpejtësinë 0-100 km/orë për 3,9 sekonda.

Maserati Levante ka arritur ta ruajë shpërndarjen e peshës 50:50, ndërsa bëhet Levante i parë që pajiset me sistemin e ri të firmës ‘Integrated Vehicle Control’ (IVC) , që me sa duket parandalon paqëndrueshmërinë si një sistem tradicional i Programit të Stabilitetit Elektronik (ESP)

Cmimi i veturës pritet të jetë rreth 100,000 euro. /IndeksOnline/

T

COMMENTS