Mercedes AMG GT 63 S 4MATIC, nga 0 deri në 100 për 3.2 sekonda

Mercedes AMG GT 63 S 4MATIC, nga 0 deri në 100 për 3.2 sekonda

Teknika aktive dhe pasive diellore

Dinamikë drejtimi në nivelin e ‘motorsport’, sprint shpërthyes, rehati maksimale.

Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC + shënon vendin e parë të modelit me katër dyer. Karakteristikat e saj dinamike AMG garantojnë lidhjen më të mirë të mundshme të motorit të fortë 470 kw (639 hp) me trupin e makinës.

Një stil sportiv, diferencial i mbylljes AMG, i kontrolluar elektronikisht, shkruan mapo.al përcjellë Klan Kosova.

Me katër dyer, jo vetëm që arrin nga 0 në 100 km/h në 3,2 sekonda: falë programit shtesë të garave RACE, përfshirë Modulin e Driftit, gjithashtu mundëson manovra sportive të drejtimit.

COMMENTS