Milan arrin marrëveshje me super-futbollistin

Milan arrin marrëveshje me super-futbollistin

Kolumbia u mposht në fushë, por fitoi në tribuna

Milan, njoftohet se ka rënë dakord për një marrëveshje prej 35 milion euro për yllin e Flamengos dhe Brazilit, Lucas Paqueta.

Sipas Globo Esporte, Paqueta do t’i nënshtrohet testet mjekësore në Brazil këtë javë përpara se të bashkohet me Milanin në janar.

Milani mundi Paris Saint-Germain dhe drejtori teknik i Milanit, Leonardo e sheh futbollistin si një nga yjet më me perspektivë aktualisht.

Një mesfushor sulmues i majtë, 21-vjeçari ka shënuar nëntë gola në 24 ndeshje të Ligës për Flamengo këtë sezon

COMMENTS