Ministri Besim Beqaj ofron dorëheqjen?

Ministri Besim Beqaj ofron dorëheqjen?

Rreziku i teknologjisë tek fëmijët, Bill dhe Steve e paralajmëruan vite më parë

Ministri i Inovacionit, Besim Beqaj, është i treti ministër i PDK-së, që brenda 24 orëve të fundit ka ofruar dorëheqjen nga Qeveria Haradinaj.

Burimet e Indeksonline brenda Partisë Demokratike të Kosovës kanë thënë se sot në takimin e kryetarit Kadri Veseli me disa prej anëtarëve të Kryesisë është diskutuar edhe mundësia e dorëheqjes së ministrit Beqaj.

Sipas burimeve, Beqaj vet ka shprehur dëshirën që të largohet nga qeveria.

Dje dorëheqjen e kanë ofruar edhe ministrat Abelard Tahiri dhe Bedri Hamza. Këta dy u panë të dielën bashkë me Presidentin Hashim Thaçi teksa po vizitonte liqenin e Ujmanit në veri të vendit.

Mirëpo pavarësisht këtyre zhvillimeve, zyrtarisht PDK-ja ende nuk ka marr vendim për Tahirin, Hamzën e Beqajn.

Ndërsa kreu i ekzekutivit të vendit, sot pasdite në një prononcim para medieve, tha se aktualisht nuk ka asnjë largim të ministrave, ndonëse në mbledhje mungoi ministri Abelard Tahiri.

COMMENTS