Mogherinit i reagon edhe Surroi: Fusnotën kapeni çojani Hashimit e Editës le ta bartin si “znaçkë”

Mogherinit i reagon edhe Surroi: Fusnotën kapeni çojani Hashimit e Editës le ta bartin si “znaçkë”

Nuk arrin të zhvillohet seanca, Veseli thërret mbledhje të Kryesisë

Pas ofertës që shefja e politikës së Jashtme të BE-së, Frederica Mogherini i ka bër kryeministrit Haradinaj, që nëse Kosova do ta heq taksën 100% ndaj Serbisë, atëherë do të hiqet emërtimi UNMIK dhe do të zëvendësohet me Kosovo*, ka reagur edhe publicistja Flaka Surroi.

Ajo në një shënim në Facebook ka theksuar se Kosova nuk fitoi asgjë nga negociatat.

Duke komentuar ofertën, ajo ka shkruar se fusnotën kapeni e çojani Editës dhe Hashimit — le ta bartin si “znaçkë” — e mos pos shkrihet…, raporton Gazeta Blic.

Shënimi i plotë:

CefWHAT?
Po çfarë cefte të killavtë — çka fituam prej saj, pos ofendimeve dhe përçmimeve?

E fusnotën kapeni e çojani Editës dhe Hashimit — le ta bartin si “znaçkë” — e mos pos shkrihet…

COMMENTS