Në arat e Lipjanit gjendet mjeti i rrezikshëm, D8

Në arat e Lipjanit gjendet mjeti i rrezikshëm, D8

Fillon fasadimi i objekteve në sheshin ‘Adem Jashari’ në Lipjan

Një person ka raportuar dje në polici se në mes të fshatit Akllap dhe Sllovi, në ara, ka gjetur një mjet të dyshuar.

Njësiti “EOD”-KFORI-it dhe FSK-ja, kanë lokalizuar dhe identifikuar objektin e dyshuar.

Bëhet fjalë për objektin shpërthyes “D8”, i cili është tërhequr nga FSK-ja në mënyrë të sigurt./Indeksonline/

COMMENTS