Në Lipjan vdes 37-vjeçari nga fruthi

Në Lipjan vdes 37-vjeçari nga fruthi

ANËTARI I PDK-SË LË TË HAPUR MUNDËSINË TË JETË KRYETAR I LDK-SË

Nje person i moshës 37 vjeçare nga komuna e Lipjanit, ka ndërruar jetë si pasojë e epidemisë së fruthit.

Zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu, ka konfirmuar rastin, teksa ka thënë se viktima ishte diagnostifikuar me fruth para dy javësh.

“Qe 2 javë i diagnostifikuar edhe me fruth, ndodhej në Klinikën Infketive. Përkundër kujdesit intensiv të vazhdueshëm dhe reanimimit nga stafi Klinikës Infektive, ai nuk mundi të mbijetoi, meqe gjendja ishte shumë e rëndë”, ka thënë Fazliu.

Ky është rasti i dytë i vdekjeve nga fruthi në QKUK, brenda kësaj jave, njofton Gazeta Online Insajderi.
Para pesë ditësh, në Qendrën Klinike Universitare vdiq nga fruthi një fëmijë 14 muajsh.

COMMENTS