Nënkryetari i VV-së së Lipjanit: UÇK-ja është vlerë e paprekshme

Nënkryetari i VV-së së Lipjanit: UÇK-ja është vlerë e paprekshme

Clinton rrëfen për herë të parë prapaskenat e bombardimeve dhe dorëzimin e Millosheviqit

Ish-kandidati për deputet nga radhët e  VV-së së Lipjanit ka thënë Kurti ta shkarkojë menjëherë këshilltarin Gashi.

Nënkryetari i VV-së së Lipjanit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Haliti, përmes një shkrimi ka kërkuar nga kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti të shkarko menjëherë këshilltarin e tij Shkelzen Gzshi, pas deklaratave të tij, percjell Ulpianapress.

Gashi në njërin nga emisionet, ka akuzuar publikisht Ushtrinë Clirimtare të Kosvoës se ka kryer k’rime lufte.

Haliti tutje ka shtuas se UÇK-ja është vlerë e paprekshme.

‘UÇK-ja është vlerë e paprekshme, shkarkoje menjeherë at keshilltar!”, ka shkruar Haliti./Ulpianapress/

COMMENTS