Nënkryetari Xhemajli vendos lule mbi varrin e dëshmorit Hysni Xhemaili

Nënkryetari Xhemajli vendos lule mbi varrin e dëshmorit Hysni Xhemaili

Kryetari Ahmeti, sot ka pritur në takim Besnik Tahirin dhe Ahmet Zejnullahun

Në shenjë nderimi për përvjetorin e 21 të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, jetës dhe veprave heroike të gjithë dëshmorëve të rënë në altarin e lirisë, nënkryetari i komunës së Lipjanit ka vendosur buqeta me lule në varrin e dëshmorit Hysni Xhemaili, shkruan Ulpianapress.

“Lavdi Komandantit legjendar Adem Jashari.Lavdi dëshmorëve të kombit”, ka shkruar nënkryetari Xhemajli.

COMMENTS