Nesër ndizen dritat e festave të fundvitit në Lipjan

Nesër ndizen dritat e festave të fundvitit në Lipjan

Lipjani ia shkëput kontratën operatorit ekonomik për dekorim të sheshit

Komuna e Lipjanit ka njoftuar se nesër do të ndizen dritat e festave të fundvitit.

Përmes njoftimit të komunës, thuhet se nesër në ora 17:00 në sheshin “Adem Jashati”, kryetari Imri Ahmeti së bashku me bashkëpuntorë do të ndezë dritat.

“Kryetari i Komunës Imri Ahmeti me bashkëpunëtorët e tij neser më.13.12.2019 duke filluar nga ora 17:00 do t’i ndezin dritat e Vitit të Ri në bredhin e vendosur për festat e fundvitit në sheshin “Adem Jashari”, në Lipjan .
Bredhi dhe dekorimet e tjera të vendosura në qender të qytetit që nga neser do të ndriçohen për të pritur festat e fundvitit, në mënyrë që të gjithë qytetarët të festojnë të gëzuar dhe të lumtur”,/Ulpianapress

COMMENTS