Një orë që nga fillimi i takimit të jashtëzakonshëm të krerëve të koalicionit

Një orë që nga fillimi i takimit të jashtëzakonshëm të krerëve të koalicionit

Haradinaj e pranon se Kosova do të ketë pasoja, por nuk e ndryshon mendjen për taksën

Janë bërë një orë që nga fillimi i takimit të jashtëzakonshëm të krerëve të koalicionit qeverisës, shkruan Gazeta Blic.

Në këtë takim po marrin pjesë, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ai i AAK-së, Ramush Haradinaj, i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj si dhe ai i AKR-së, Behgjet Pacolli.

Ky takim i jashtëzakonshëm vjen pas çarjeve të mëdha brenda koalicionit për taksën 100 për qind ndaj mallrave të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës. Pas presionit të SHBA-së e BE-së, PDK-ja po kërkon që Qeveria të suspendojë taksën për 120 ditë, që po kundërshtohet fuqishëm nga kryeministri Haradinaj e po përkrahet edhe nga Limaj.

Gazeta Blic do t’ju mbajë të informuar për këtë takim…

COMMENTS