Numërohen 95 përqind të votave në Lipjan, ky është rezultati

Numërohen 95 përqind të votave në Lipjan, ky është rezultati

Kurti, zgjidhja për Lipjanin janë numri 10 dhe Selatin Retkoceri

Nga 95 për qind të votave të numëruara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), në Komunën e Lipjanit po prin Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK).

LDK ka arritur të marrë 9.934 vota (37,77 përqind), e përcjell nga PDK e cila ka marrë 6.788 (përqind) vota, Lëvizja Vetëvendosje (VV) me 5.197 vota (19,76), Nisma – AKR – PD me 1.503 vota (5,71 përqind), AAK-PSD me 1.304 vota (4,96 përqind)./Ulpianapress

COMMENTS