O hunin, o tirqit

O hunin, o tirqit

EKSKLUZIVE: Bylbyl Sokoli me skuadër të re pas dorëheqjes nga Llapi

KB Lipjani sot zhvillon ndeshjen kthyese të barazhit e rendësisë të jesh apo mos jesh, në sallën e sporteve “Better Life” ndaj Vëllaznimit të Gjakovës, njofton Ulpianapress.

Kjo për faktin se nësë KB Lipjani arrin të shënoj fitore me katër pikë dallim, do të mbetet anëtar edhe për një vit në shoqërinë elite të basketobollit kosovar, ndryshe çfardo fitore nën këtë dallim, lipjanasit do t’i thonë “pa pa” Superligës.

Kjo situatë kërkon mobilizim që i madh e i vogël ti dalin në përkrahje klubit të qytetit. Tifozë, o sot o kurr!

Ndeshja zhvillohet duke filluar nga ora 19:00 në sallën e sporteve “Better Life” në Lipjan dhe hyrja është falas./Ulpianapress.

COMMENTS