op/ed

Ardit-Hoxhaj

I cilësuar nga PDK-ja si Jerusalemi shqiptar Prizreni ka mbetur kalaja e fundit e tyre më e madhja në Kosovë. Kala kjo që do ta bëjë çlirimin më 22 Tetor ...
sali-Uka

Rruga e dijës në këtë vitin shkollor, filloi më 04.09.2017 sipas kalendarit të punës të hartuar nga MASHT-i . Paraprakisht të gjitha shkollat e Komunës së Lipjanit kanë bërë të ...
Granit-Duriqi

E tmerruar nga trendi i ikjes së aktivistëve të saj, ku vetëm brenda katër ditëve të fundit, dy kandidatë për këshilltarë komunalë u tërhoqën nga lista e saj, Vetëvendosje, si ...
Bundeskanzlerin Angela Merkel (CDU) reagiert am 22.09.2013 in der Parteizentrale in Berlin auf die Ergebnisse der Bundestagswahl. Foto: Michael Kappeler/dpa +++(c) dpa - Bildfunk+++

Përse bashkësia shqiptare në Gjermani duhet të voton për CDU. CDU është partia politike që ka ndihmuar popullin gjerman dhe ekonominë gjermane të kalon krizën globale. Fitorja e zonjës Merkel ...
Arian-Duriqi-1

Para rreth 3 vjetësh (kujtoj se ishte viti 2014 dhe muaji gusht) me vjen një telefonatë rreth mesditës nga Ali Stublla, atëkohë kryetar i KF Ulpiana. Pas përshendetjeve të zakonshme ...
1-411-640x478

Krijimi i koalicioneve parazgjedhore te Qershorit erdhi si rezultat i vendimit te AKR-se per te hyrë ne koalicion parazgjedhor me LDK-ne, koalicion ky i cili determinoj vendimin e PDK-AAK dhe ...
Load More ...