PDK e Lipjanit kërkon nga Ahmeti shkarkimin e drejtorëve me aktakuza (Video)

PDK e Lipjanit kërkon nga Ahmeti shkarkimin e drejtorëve me aktakuza (Video)

Rritet pakënaqësia e qytetarëve ndaj institucioneve, rritet edhe gatishmëria për protesta

PDK e Lipjanit, nepërmjet një konference ka kërkuar ruajtjen e integritetit institucional brenda Komunës së Lipjanit, pas ngritjes së aktakuz për dy drejtorët e ekzekutivit të qeverisjes Ahmeti, përcjell Ulpianapress.

Kryetari i degës së kësaj partie në këtë qytet, Hyzer Rizani, ka kërkuar që me urgjencë të shkarkohen këta dy drejtorë, pasi që sipas Rizanit, zotimet e kryetarit Ahmeti gjatë fushatës, kanë qenë se qeverisja e tij do të jetë e pastër para ligjit dhe zotit.

Ai tutje ka shtuar, se veprimet e fundit tregojnë se kryetari Ahmeti dhe vartësit e tij janë shkelësit më të mëdhaj të ligjit.

Kryetari Rizani gjithashtu ka hedhur akuza edhe ndaj kryetarit Ahmeti, me dyshimin se edhe vetë kryetari është denuar nga Gjykata Themelore dega në Lipjan për shkelje ligjore.

 

📢 NJOFTIMI I FUNDIT: Konferencë për MediaKerkojmë shkarkimin e drejtorëve me aktakuzaDr.sc.Hyzer Rizani, Kryetar i PDK-së në Lipjan

Gepostet von PDK – Dega Lipjan am Mittwoch, 9. September 2020

COMMENTS