PDK e Lipjanit ndez fuqishëm motorët

PDK e Lipjanit ndez fuqishëm motorët

Seanca e Kuvendit Komunal të Lipjanit, gjithçka në kohë reale (Live/Video)

PDK e Lipjanit ka ndezur fuqishëm motorët për zgjedhjet lokale të parakoshshme në këtë qytet, përcjell Ulpianapress.

Gjatë ditës së sotme, PDK e Lipjanit, mbajti takim me shefat shtabeve të nëndegëve të ksaj partie në prani të Selvije Halimit, Ramë Bujës si dhe ish-ministrit të Drejtësisë Abelard Tahirit.

Në këtë takim u diskutua për përgatitjet që PDK e Lipjanit është duke i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të cilat mbahen me 6 tetor./Ulpianapress/

Shënimi i plotë i PDK-së së Lipjanit:

Mbahet takimi me Shefat Shtabeve të Nëndegëve të PDK-së në Lipjan

U diskutua për përgatitjet që dega e PDK-së, është duke i bërë për të vazhduar me punë për mobilizim, organizim dhe se është e gatshme të ballafaqohet me proceset nëpër të cilat kalon vendi.

Ne jemi gati…….
#Dekadaere👍

COMMENTS