Përgjaket prapë derbi Crvena Zvezda – Partizan, shikoni si tifozët ia kanë vënë flakën stadiumit

Përgjaket prapë derbi Crvena Zvezda – Partizan, shikoni si tifozët ia kanë vënë flakën stadiumit

Tare: Futbolli shqiptar të dalë nga “plaga e vjetër”, bastet!

Rikthehet sërish dhuna në futbollin serb. Kur bëhet fjalë për derbin Cërvena Zvezda – Partizani i Beogradit, incidentit jashtë fushës janë të pashmangshme.
(Shtyp mbi reklamen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Takimi përfundoi 2-1 në favor të Cervena Zvezdës, por pavarësisht fitores të ekipit vendas, tifozët në shkallët e stadiumit e shndërruan këtë takim në një arenë lufte, duke iu vë flakën edhe ulësve.Ultrasit e pandreqshëm serbë, çanë rrethimin e tribunave ku ishin pozicionuar dhe vrapuan për tu përleshur me njëri-tjetrin. Pamjet flasim qartë.

Nuk mungoi edhe tensioni në fushën e lojës. U akorduan 10 kartonë të verdhë dhe 2 të kuq.

COMMENTS