Policia e Kosovës ka arrestuar pesë meshkuj në Lipjan

Policia e Kosovës ka arrestuar pesë meshkuj në Lipjan

Brusi bëhet me objekt të ri shkollor

Poilicia e Kosovës mbrëm rreth orës 23:05 ka arestuar 5 persona meshkuj në rrugën ”Ibrahim Rugova” në Lipjan.

Sipas policisë së Kosovës këta pesë meshkuj shqiptarë janë arrestuar pasi gjatë kontrollimit që i’u është bërë, tek të gjithë janë gjetur dhe janë konfiskuar sasi e vogël me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë, pesha nuk dihet.

Pas intervistimit me vendimin e prokurorit pesë të dyshuarit lirohen, kurse rasti mbetet të hetohet./Ulpianapress

COMMENTS