POLICIA SQARON DYSHIMET PËR KIDNAPIMIN E GAZETARES NË PRISHTINË

POLICIA SQARON DYSHIMET PËR KIDNAPIMIN E GAZETARES NË PRISHTINË

Koha e mirë rrit fluksin e kosovarëve në doganën e Morinës

Policia e Kosovës ka demantuar raportimet se dje në Prishtinë është kidnapuar një gazetare e Radio Televizionit Shqiptar (RTSH).

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, i ka thënë portalit Lajmi.net se raportime të tilla nuk qëndrojnë dhe se dyshimet kanë qenë të bazuara në faktin se vetura e gazetarës në fjalë ka qenë afër një vajze tjetër e cila dyshohet se është rrëmbyer.

“S’ka të bëj me të fare, ka qenë një rrëmbim, një vajzë, janë ardhë e kanë marrë, ama ajo lidhet vetëm pse ka qenë një veturë e saj afër kemi dyshuar se mos është e saj mirëpo nuk ka të bëj fare me gazetaren në fjalë”, ka thënë Ahmeti.

COMMENTS