Preket nga koronavirusi edhe doktori i njohur lipjanas

Preket nga koronavirusi edhe doktori i njohur lipjanas

Alarm në Gjermani, arratisen nga kopshti zoologjik luanë, tigra dhe jaguarë

Stomatolugu i njohur nga Lipjani, Berat Dodaj është infektuar me Covid-19.

Ai këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, njofton Ulpianapress.

“Ne ç’do betejè pjesmarèsit nè tè mund edhe tè lèndohen e kan sakrifica por ne fund dalin fitimtarè..
Qè nga shpallja e pandemis unè vetèm 5 ditè pushim i kam pas. pra kam qenè non stop ne shèrbim tè pacientève si ekipè me kolegèt e mjekèsissè familjare ne Q.M.F, pa marr parasysh çfarè patolologjie kan pasè .
E dija se edhe neve herè do kurdo do na gjejè Covid-19.
Unè sotè u konfirmova me diagnozè Covid-pozotivè,nga IKSHPK pas testimit te bère tè Hènèn me dt .07.12.2020..
Pèr mom jam ne shtepi me familjaret e mi ,jam mirè nuk kam simptoma tè dukshme por pakè irituese.
Do jem ne izolim dy javè nga dita e sotme edhe pse une nga e Hèna kur bèra testin perveç me familjaret skam pas kontakt me pacientè”, ka shkruar Dodaj në Facebook./Ulpianapress/

COMMENTS