Presidenti Dino shpërlben lojatarët e Ulpianës pas fitores ndaj Kikës

Presidenti Dino shpërlben lojatarët e Ulpianës pas fitores ndaj Kikës

Avni Jashari tërhiqet nga VV dhe politika

Skuadra e Ulpianës mesditën e së dielës e fitoi derbin ndaj Kikës me rezultat të tjellë 4 me 0, në duelin e vlefshëm për xhiron e 13-të në Ligën e Parë.

Sikur në çdo derbi edhe për këtë sfidë lojtarët e skuadrës së Ulpianës morën shperblim nga presidenti Dino për triumfin e arritur ndaj skuadrës nga Hogoshti.

Përveq 18-shës së parë, Dino nuk i ka përjashtuar nga shpërblimi as lojtarët e lënduar të klubit, të cilët kanë qenë erë shtyse që skuadra lipjanase të jetë lidere.

Ulpianapess ka zbuluar edhe shumën e shpërblimit pas fitores të së dielës, ku një lojtarë i klubit ka përfituar 50 euro, e nësë përkthehet në total, atëher shuma arrin rreth 1 mijë e 500 euro për të gjithë ekipin.

Ulpiana pas fitores ndaj Kikës ka blinduar pozitën e parë me 23 pikë, 3 më shumë se Flamurtari përcjellës./Ulpianapress/

COMMENTS