Prokurori Hamiti: I dyshuari për vrasjen në Lipjan nuk është intervistuar ende

Prokurori Hamiti: I dyshuari për vrasjen në Lipjan nuk është intervistuar ende

Ndodhi qysh mbrëmë: Amerikanët ua dhanë liderëve kosovarë këtë lajm për vizat

Është arrestuar i dyshuari për vrasjen e 36 vjeçarit, Florent Ahmetaj nga Rrezalla e Skenderajt.

Ahmetaj është vrarë përderisa ishte duke punuar në një kazino në Lipjan. Vrasja e tij ndodhi më 20 mars dhe prej asaj nate i dyshuari ishte në arrati.

Arrestim i të dyshuarit u bë sonte rreth orës 20:00, kurse lidhur me këtë arrestim janë deklaruar edhe Prokurori i rastit, Armend Hamiti si dhe Drejtori Rajonal i Policisë së Kosovës, Rexhep Sijarina si dhe zëdhënësi i policisë, Daut Hoxha.

Prokurori i rastit, Armend Hamiti ka deklaruar se pas një pune intesive dy-javore është arritur të identifikohet dhe arrestohet i dyshuari, por që i njëjti ende nuk është intervistuar.

COMMENTS