“Pum, Pum” – Piatek largohet nga Milani, transferohet në Bundesligë

“Pum, Pum” – Piatek largohet nga Milani, transferohet në Bundesligë

Festë e çmendur për kualifikimin në finale, tifozët kroatë po djegin Zagrebin

Skuadra e Milanit po i ndan rrugët me sulmuesin, Krzysztof Piatek.

Piatek erdhi me shumë bujë tek Milani, ku në fillim realizoi disa gola – por që nga edicioni i ri ai është në rënie të lirë dhe nuk po arrin të bëjë ndikim tek ‘Rossonerët’, shkruan GazetaBlic.

Ai gjithashtu ka humbur edhe vendin e titullarit – pas afrimit të Zlatan Ibrahimovit.

Tashmë, mediumet italiane po raportojnë se Piatek është larguar nga Milanit për t’u transferuar në Hertha Berlin në Bundesligë.

COMMENTS