Shikoni nga një tjetër kënd golin e karrierës që shënoi Ronaldo

Shikoni nga një tjetër kënd golin e karrierës që shënoi Ronaldo

EDHE NORA NË GJYSMËFINALE – KOSOVA SYNON DY MEDALJE NË NJË DITË

Cristiano Ronaldo është rikthyer në formën e tij më të mirë pas një krize të shkurtër te Juventus në Serie A.

Portugezi numëron gjashtë gola në pesë ndeshjet e fundit, dhe më i miri erdhi në ndeshjen e fundit kundër Sampdorias.

Goli kundër Sampdorias, po konsiderohet ndër më të bukurit në karrierën e Ronaldos.

Ronaldo u shkëput 71 centimetra nga toka, për të goditur topin në lartërinë 2.56 metra, për një gol vërtet të bukur.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë po dëshmon edhe një herë se është një atlet i madh, edhe pse në shkurt mbush 35 vite./Lajmi.net/

via Gfycat

COMMENTS