Shkaku i mosftesës në Beograd, Shaqiri mund të largohet nga Liverpooli

Shkaku i mosftesës në Beograd, Shaqiri mund të largohet nga Liverpooli

Daliç, ironi dhe sulm ndaj Real: Fajin e kanë të huajt

Xherdan Shaqiri ka treguar vlerat e tij në Liverpool këtë sezon, por sulmuesi duket se nuk është i kënaqur me minutat që i ofrohen për të luajtur

Sipas Transfermarkt, sulmuesi pritet që të largohet pak muaj pasi që ju bashkua klubit, që në muajin janar.

Galatasaray janë të interesuar për yllin kosovar, kurse Shaqiri thuhet se është i zhgënjyer me hapësirën që është duke ja dhënë Liverpool.

Ende nuk duhet pse, edhe pse Shaqiri kohëve të fundit ka nisur të luaj më shumë dhe ka shënuar një gol dhe ka bërë dy asiste.

Thuhet se mesfushori është i pakënaqur që Jurgen Klopp e la jashtë skuadrës për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Crvena Zvezdës, për shkaqe, siç tha ai, politike.

Shaqiri kishte nxitur reagime të ashpra pasi që festojë me duarshqiponjë golin e tij kundër Serbisë në Botëror, duke simbolizuar kështu flamurin shqiptar. /GazetaExpress/

COMMENTS