Shpartallun Vëllaznimin: Ja kujt i’a dedikuan golat lojtarët e Arbërisë

Shpartallun Vëllaznimin: Ja kujt i’a dedikuan golat lojtarët e Arbërisë

Të rinjtë e Komunës së Lipjanit, pjesë e dy trajnimeve të ndryshme

Sulmuesit e KF Arbërisë, Kashtanjeva, Kryeziu e Bytyqi ishin vendimtar në takimin ndaj Vëllaznimit.

Klubi i drejtuar nga Nuhi Bahtiri ka fituar ‘finalen’ e xhiros së njëmbëdhjetë ndaj Vëllaznimit me rezultatin 3-0, shkruan GazetaUlpianapress.

Golat në këtë duel i shënuan sumluesit, Kashtanjeva me jë super goditje në minutën e 14’të të ballafaqimit, kurse në pjesën e dytë Kryeziu dhe Bytyqin e vulosën takimin për 3 me 0.

Mirëpo sipas faqes zyrtare të klubit të tre gola i’u dedikuan donatorit kryesor të KF Arbërisë, Jahir Krasiqit, i cili nuk kurseu asgjë deri tani për klubin./Ulpianapress

COMMENTS