Si të eliminoni qimet nën lëkurë në zonën intime me vetëm një përbërës

Si të eliminoni qimet nën lëkurë në zonën intime me vetëm një përbërës

Ja pse duhet të flini gjithmonë në krahun e majtë

Kjo është një mënyrë e shpejtë dhe e thjeshtë për të hequr qimet e padëshiruara (ato qëndrojnë nën lëkurë).

Përbërësit:

– 200 ml ujë

– 1 lugë gjelle sodë buke

Përgatitja:

Hidhni ujë në një tas dhe vendoseni në zjarr në vlim, pastaj hidhni pak sodë buke dhe përzieni mirë të gjithë përbërësit.

Udhëzime:

Merrni pak pambuk dhe vendosni në të pak nga përzierja e përfituar. Aplikojeni mbi zonën ku keni qime nën lëkurë dhe lëreni të veprojë brenda natës. Lani lëkurën me ujë të pastër dhe pastaj vendosni krem hidratues. Përsëriteni 2-3 herë në javë këtë proces. Pas rreth 3 javësh do të vini re se qimet në këtë zonë do të fillojnë të zhduken. /mycentralhealth

COMMENTS