Skuadra me golaverazhin më të mirë në botë, 261-0

Skuadra me golaverazhin më të mirë në botë, 261-0

Numra të frikshëm: Liga e Parë ka një padron të papritur! (VIDEO)

kuadra e femrave e Benficës ka golaverazhin më të mirë në Evropë këtë vit.

Vajzat e skuadrës portugezekanë shënuar 261 gola dhe nuk e kanë pësuar asnjë deri më tani, shkruan Indeksonline.

Dy ndeshjet madje ato i kanë fituar me rezultat 28-0, njërën si vendas dhe tjetrën si mysafir.

Pa asnjë gol të pranuar, Benfica bëhet skuadra më e frikshme në Evropë. 

COMMENTS