Sonte dueli i madh Joshua – Takam: Ky është TV kanali ku mund ta shikoni

Sonte dueli i madh Joshua – Takam: Ky është TV kanali ku mund ta shikoni

Pas humbjes nga Zvicra, vjen ankesa qesharake e serbëve drejtuar FIFA-s!

Anthony Joshua përballet me afrikanin Carlos Takam, në luftën e parë për mbrojtjen e titullit të kampionit në kategorinë super të rëndë – versionet IBF dhe WBA.
Për anglezin 28 vjeç do të jetë dueli i 20’të në boksin profesionist ku deri tani ka arritur 19 fitore dhe të gjitha duelet i ka përfunduar para kohe.Në anën tjetër, Takam 36 vjeç ka stil që nuk i përshtatet Joshuas. Kamerinasi 36 vjeç ka 35 fitore, tre humbje dhe një barazim.

Dueli do të transmetohet drejtpërdrejt në televizionin gjerman RTL, me fillim prej orës 23:00, transmeton GazetaMetro.netPër sonte ishte planifikuar revanshi Joshua-Klitschko, por dueli i anulua pasi ukrainasi papritur i dha fund karrierës

COMMENTS