Sulmohet Flora Bujupi, humanistja lipjanase që ka lënë jetën në Holandë që të kujdeset për qentë endacak

Sulmohet Flora Bujupi, humanistja lipjanase që ka lënë jetën në Holandë që të kujdeset për qentë endacak

Rritet pakënaqësia e qytetarëve ndaj institucioneve, rritet edhe gatishmëria për protesta

Pasioni dhe dashuria ndonjëherë të detyrojnë të ndjekësh ‘misione të pamundura’ . E keni menduar ndonjëherë, të punosh 24 orë në ditë, të mos e fitosh asnjë cent?

Kjo është ajo që bën znj.Flora Bujupi. Ajo kujdeset për më shumë se 80 qenë endacak dhe nuk fiton asgjë, përvec buzëqeshjes dhe lumturisë së tyre.

Mirwpo gjatw ditës së djeshme, ajo është sulmuar nga një person i panjohur, perderisa ishte duke i dhënë ndihmë një qeni endacak i cili ishte goditur nga vetura, transmeton Ulpianapress.

Sulmin ndaj saj e ka bërë vet publike Flora nepërmjet një video të plasuar në faqen e saj zyrtare.

Për më shumë rreth sulmit të saj, mund t’a ndiqeni në videon e mëposhtme:

 

Me sulmoi fizikish nje person i panjohur!

Gepostet von Flora Bujupi am Montag, 25. Mai 2020

COMMENTS