Tag: Ismet Hajrullahu

Ish-kandidati për kryetar të Lipjanit nga radhët e PDK-së, Ismet Hajrullahu, është shtrirë në spital, për shkak se ka pasur një ndërhyrje kirurgjike. ...
Kryesia e degës së PDK-së në Lipjan, sot kanë bërë homazhe në fshatin Hallaq të Vogël dhe kanë vënë kurorë lulesh pranë lapidarit të Komandantit të Br ...
Ismet Hajrullahu me rastin e festave te nëntorit i uron të gjithë qytetarëve të Lipjanit e në veçanti atyre që në zgjedhjet e fundit lokale besuan në ...
Dy Gadimet kanë qenë prej fshatrave ku janë thyer më shumë shtizat mes kandidatëve për kryetar të Komunës së Lipjanit, njofton Ulpianapress Në bazë ...
PDK e Lipjanit, sot ka mbajtur tubimin përmbyllës për zgjedhjet lokale 2017, në Shalë dhe Magure në të cilin pjesëmarrës ishte edhe kryetari i PDK-së ...
Sot është mbajtur takim me strukturat e degës së PDK-së në Lipjan, në të cilin mori pjesë edhe Kryetari i PDK-së z. Kadri Veseli. Me këtë rast Kand ...
Kandidati për kryetar të komunës së Lipjanit nga Partia Demokratike e Kosovës Ismet Hajrullahu, mbajti takim me qytetarët e fshatit Qylagë. Hajrull ...
Eshte mbajtur takim i shefave te shtabeve zonale, ku u kerkua mobilizim dhe angazhim gjate ketyre diteve ne permbushjen e obligimeve te caktuara. ...
I kandiduari për kryetar të komunës së Lipjanit, Ismet Hajrullahu,, theksoi se qytetarët e Bregut të Zi ,në veçanti elektorati i PDK-së asnjëherë nuk ...
Në një takim me qytetarët e lagjeve Ballabani, Peja dhe një pjesë e lagjës Luma të Kraishtës ,kandidati për kryetar të komunës së Lipjanit Ismet Hajru ...
Kandidati i PDK-së për Kryetar te Lipjanit, Ismet Hajrullahu, ka prezantua platformën e tij zgjedhore në tubimin e elektoral përpara qytetarëve të fs ...
Sonte në një takim të përbashkët elektoral qytetarët ,anëtarët dhe simpatizantët e PDK-së të fshatrave Rubovc dhe Kojskë i dhanë mbështetje të madhe p ...
Kandidati i PDK-së për Kryetar të Lipjanit, Ismet Hajrullahu, ka prezantua platformën e tij zgjedhore në tubimin e elektoral përpara qytetarëve të fsh ...
Kryetari i PDK-së Kadri Veseli, beson se partia e tij dhe kandidatët e saj për kryetar komunash, në zgjedhjet e 22 Tetorit, do të fitojnë në shumicën ...
Kandidati Ismet Hajrullahu shprehi sigurinë se fitorja e PDK-së është tashmë qështje ditësh meqë ky pushtet nuk arriti të realizoj premtimet për të ci ...
Nën brohoritje, duartrokitje e thirrje pêr fitore, Kandidati Ismet Hajrullahu tha se ky entuziazëm është dëshmia më e fortë se ka filluar fundi i kësa ...
Kandidati për kryetar komune nga PDK-ja Ismet Hajrullahu u prit në takim nga qytetarët e fshatit Varigovc, ku edhe njëherë i konfirmuan përkrahjen e f ...
17 / 17 POSTS