Tahiri në Kuvend, kolegët e presin me puthje dhe përqafime (FOTO)

Tahiri në Kuvend, kolegët e presin me puthje dhe përqafime (FOTO)

LDK reagon pas deklaratës së Merkel për kufinjt

sh-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është parë ditën e sotme në sallën e Kuvendit, pas disa muajsh mungese.

Ai është pritur nga kolegët e tij deputet me përqafime dhe puthje edhe pse tashmë nuk është pjesë e grupit parlamentar të PS-së, pas përjashtimit nga kryeministri Edi Rama.

Ai është takuar me ish ministren Mimi Kodheli, dhe më pas më pas me ministren Mirela Kumbaro dhe me ministren e Arsimit, Lidita Nikolla.

Ndërsa, Tahiri pati një përplasje me ish-kryeministrin Sali Bersha, i cili nxori celularin dhe në një video Live në Facebook e tij shpërthej në akuza. /GazetaExpress/

 

COMMENTS