Takimi historik i presidentëve të dy Koreve, shtrëngojnë duart në kufi (Video/Foto)

Takimi historik i presidentëve të dy Koreve, shtrëngojnë duart në kufi (Video/Foto)

Djegia e flamurit nga Sheshli ka dëmtuar marrëdhëniet Serbi – Kroaci

Me një hap të vetëm mbi një pllakë të betonit të plasaritur, udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un bëri një histori duke kaluar kufirin më të armatosur në botë për të përshëndetur rivalin, presidentin e Koresë së Jugut, Moon Jae-in.

Ata biseduan për armët bërthamore të Koresë së Veriut, shkruan e përditshmja britanike ‘Metro’, transmeton Indeksonline.

Ky takim është një ngjarje shumë e rëndësishme pas shumë viteve tension.

Shtrëngimi i duarve mes tyre është rezultat i përmirësimit të raporteve kohët e fundit dhe që i hap rrugë një takimi të mundshëm të Kim me Presidentin amerikan Donald Trump.

Shikoni videon e takimit dhe të shtrëngimit të duarve në kufi mes Kim dhe Moon Jae-in./Indeksonline/

COMMENTS