Talenti nga Lipjani nënshkruan me skuadrën gjermane

Talenti nga Lipjani nënshkruan me skuadrën gjermane

STRATEGJIA E TRUMPIT PËR ZGJEDHJET E KONGRESIT NË NËNTOR

Tashmë është bërë e zakonshme që futbollistët me prejardhje kosovare të nënshkruajnë me skuadra evropiane.

Së fundmi një ‘diamant’ tjetër ka arritur këtë gjë, bëhet fjalë për futbollistin nga Lipjani, Artin Shamolli, i cili ka nënshkruar kontratë me klubin gjerman St. Pauli.

Sulmuesi 19 vjeçar më parë ka luajtur për Ulpianën, Milbertsh U19 dhe Vfl Guldens.

St. Pauli aktualisht garon në Bundesliga 2.

COMMENTS