Teknologji

1505749891android

Zbulimi është bërë nga ekspertët e sigurisë kibernetike të kompanisë “Check Point”. Sipas tyre, programi “ExpensiveWall” është konfiguruar në mënyrë të tillë që të mashtrojë përdouesit Android, duke u konsumuar ...
1-243-780x439

Laptopat e ri EliteBook janë modelet 1040 G4 dhe x360 1020 G2, dhe janë të dedikuara në tregun e biznesit, me specifika solide dhe dizajn të stilizuar. HP EliteBook x360 ...
Porsche-Cayenne-Turbo-është-rival-i-fortë-për-makinat-SUV-foto-780x439

Ky Cayenne Turbo pritet të jetë rival i fortë për të gjitha makinat sportive dhe të shfrytëzueshme për familje e që janë në treg. Me 4.0-litra turbo dyshe, kjo veturë ...
Iphone-X

Ekrani nuk rrethohet nga asgjë dhe aktivizohet duke e ngritur telefonin apo duke prekur mbi ekran. Në vend të TouchID, identifikimin do ta bëni përmes sistemit për njohjen e fytyrave ...
1504867534makinat

Një zgjidhje për këtë janë edhe rulotët, në të cilat mund të udhëtosh dhe të paguash vetëm shpenzimet e karburantit. Bashkë me të nevojitet edhe luksi dhe hapësira, diçka që ...
bmwx_1504732608-2634017

Frankfurt Motor Show është afër dhe BMW ka paralajmëruar “diçka të madhe”. Gjiganti gjerman ka thënë se “ka diçka të madhe” për të sjellë më 8 shtator, ndërsa raportohet se ...
Load More ...