“Thaçin e Kurtin mund t’i shohim bashkë në Bruksel”

“Thaçin e Kurtin mund t’i shohim bashkë në Bruksel”

Erolld Belegu reagon pas lajmit se ai do të jetë drejtor i PTK-së

Analisti Valon Syla, ka thënë se presioni ndërkombëtar për rifillim të dialogut, tregon se bashkësia ndërkombëtare e do një takim kah fundi i nëntorit në Bruksel.

“Vetëvendosje nganjëhere duket sikur qëllimshëm po e zvarritë gjithë këtë procesin e koalicionit. Tani e kanë çështjen e dialogut dhe presioni ndërkombëtar, shihet që kërkohet rifillimi i dialogut dhe mund të kemi një takim në Bruksel kah fundi i nëntorit”,thotë ai.

Sipas Sylës, në atë takim do të duhej të ishte kryeministri i Kosovës, dhe presidenti.

“Në atë takim do të duhej të ishte kryeministri i ardhshëm që me gjasë do të jetë Albin Kurti dhe presidenti i Kosovës’, ka thënë Syla në KlanKosova.

COMMENTS