Tottenham dhe Chelsea në përballjen e parë për finalen e Carabao Cup

Tottenham dhe Chelsea në përballjen e parë për finalen e Carabao Cup

Xherdan Shaqiri dërgohet në qiell nga mediat angleze

Tottenhami dhe Chelsea do të përballen sonte në Wembley në finalen e parë për Carabao Cup në Londër

Tottenhami është në gjysmëfinale të Carabao Cup pasi mposhti Arsenalin në çerekfinale, ndërkaq Chelsea arriti në finale pas mposhti Bournemouthin.

Gjysmëfinalet e Carabao Cup zhvillohen në janar dhe janë dy ndeshja, vendas mysafirë kurse sonte është gjysmëfinalja e parë ku Chelsea është në shtëpi të Tottenham. Pas dy jave të dy skuadrat do ta kenë edhe një përballje por kësaj radhe Chelsea do të luaj në Stamford Bridge.

Të dy skuadrat londineze kanë startuar me ekipet e tyre kryesore derisa do të kërkojnë një vend në finale që zhvillohet në fund të muajit shkurt të këtij viti. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Tottenham: Gazzaniga, Trippier, Alderweireld, Sanchez, Rose, Winks, Sissoko, Eriksen, Dele, Son, Kane (C).

Chelsea

COMMENTS