Ulpiana 10:2 Xërxa, notat e lojtarëve

Ulpiana 10:2 Xërxa, notat e lojtarëve

Franca në çerekfinale, ndeshje spekakolare ndaj Argjentinës

Ulpiana ka siguruar tri pikë të plota dutën e sotme (e shtunë) me një fitore të thellë në Sami Kelmendi.

Lideri i Ligës së Dytë ka mposhtur me rezultat të thellë 10 me 2 Xërxën në takimin e zhvilluar në kuadër të xhiros së 8-të, shkruan gazeta Ulpianapress.

Shqiprim Kelmendi me një paraqitje fenomenale me një katër golësh (25′) (29′) 35′) (51′) është lojtari me notën më të lartë. Superylli lipjanas është vlerësuar me notën më të lartë të mundshme (10).

Te skuadra e Astrit Rrahmanit janë vlerësuar lartë edhe yjet si Agon Llugiqi (9), Gentian Emini (7.9), Emir Baftiu (7.9) dhe Trim Tasholli (7.7)./Ulpianapress/

E.Ismajli- 5.2
G.Neziri-7
T.Tasholli-7.7
Xh.Kaleshi-7.5
G.Emini-7.9
S.Sadriu-7.5
E.Baftiu-7.9
Q.Avdulli-6.5
A.Llugiqi-9
Sh.Kelmendi-10
I.Bytyqi-6.9

COMMENTS