Ulpiana e ‘blinduar’ në vend të parë e pret Vllazninë

Ulpiana e ‘blinduar’ në vend të parë e pret Vllazninë

Nënkryetari Xhemajli uron 28 Nëntorin

KF Ulpiana e pret në shtëpi Vallzninë e Pozheranit të shtunën në kuadër të ligës.

Lipjanasit janë nikoqir të Vllaznisë së Pozheranit në ndeshjen e vlefshme për javën e 5-të të Ligës së Parë, e cila zhvillohet në Shtime të shtunën nga ora 14:00.

Ekipi i drejtuar nga Fadil Ademi ka tri fitore dhe një barazim në kampionat dhe synon të vazhdoj me ecurin pozitive në këtë ndeshje.

Në anën tjetër, mysafirët nuk po kalojnë formë të mirë dhe do të ishin shumë të lumtur nëse arrijnë një barazim nga ky udhëtim.

Më poshtë mund ta shihni formacionin e mundshëm të Ulpianës ndaj Vllaniznisë./Ulpianapress/

Formacioni i mundshëm i Ulpianës:

A.Blakqori
A.Musliu
G.Emini
A.Makolli
L.Kallaba
E.Qerimi
K.Rapuca
A.Shala
B.Bylykbashi
E.Uka
U.Statovci

COMMENTS