Ulpiana fiton 3-0 me Sharrin, shkëlqen Kelmendi

Ulpiana fiton 3-0 me Sharrin, shkëlqen Kelmendi

Haradinaj udhëzon zëvendësministrat, thotë se e kanë kuptuar përgjegjësinë kushtetuese

Ulpiana e mbyll në mënyrën më të mirë 90 minutëshin e xhirosë së 19-të, duke fituar bindshëm 0-3 kundër Sharrit.

Ulpiana ka fituar edhe ndeshjen e pestë me radhë të Ligës së Dytë, këtë radhë në transfertë përballë Sharrit me rezultatin 0-3. Me këtë fitore, skuadra e drejtuar nga Megzon Vizoka ngjitet në vendin e parë me 47 pikë të plota, njofton Ulpianapress

Djelmoshat lipjanas kanë dominuar të gjithë ndeshjen duke shënuar dhe 3 gola me anë të Shqiprim Kelemndit në minutat e 3′, 12′ dhe të 26-të.

Javën e ardhshme Ulpiana pret në “Sami Kelmendi” ekipin e Kastriotit./Ulpianapress

COMMENTS