Ulpiana – Kosova P, ky është rezultati i pjesës së parë

Ulpiana – Kosova P, ky është rezultati i pjesës së parë

Salah: Kjo e pret Romën e më pas kundërshtarin e finales në Ligën e Kampionëve

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Ulpianës dhe Kosovës së Prishtinës, me epërsinë e lipjanasëve 2-1.

Vendasit së pari kaluan në epërsi me mbrojtësin Abazi në minutën e 15’.

Epërsinë e ka dyfishoi Misini në minutën e 23’.
Kurse mysafirët ngushtuan epërsinë në 2 -1 në minutën e 25-të.

Kjo pjesë e parë kaloi në një dominim të Ulpianës, që pati hiq më pak se 10-të raste për shënim.

COMMENTS