Ulpiana leksion Vushtrrisë

Ulpiana leksion Vushtrrisë

Mourinho: S’pensionohem në United

Ulpiana në volejboll për femra vazhdon me paraqitjet e saj fantastike, duke korrur fitore javë pas jave. Lipjanaset nuk e kishin aspak të vështirë të merrnin tri pikët e radhës në kampionat, duke fituar pastër 0-3 në Vushtrri , në takimin e vlefshëm për javën e gjashtë.

Skuadra e dyshes fantastike Bahtiri-Gashi tregon dhëmbët që në setin e parë duke fituar bindshëm 14-25. Në setin e dytë Vushtrria përpiqet të rivalizojë disi, por janë sërish miket që triumfojnë 15-25. Seti i tretë ishte pak më i mirë për vendaset, të cilat arrijnë të shënojnë 17 pikë, ku lipjanaset të disponuara për lojë shkatërrojn vushtrriaset me rezultatin 17-25 dhe mbyllin gjithçka 0-3, në një sfidë që zgjati rreth një orë./Ulpianapress/

COMMENTS