Ulpiana me drejtor të ri dhe ambicie të reja

Ulpiana me drejtor të ri dhe ambicie të reja

Lipjan, zëvendësohen drunjtë e dëmtuar

Klubi i Lipjanit, KF Ulpiana e ka emëruar Xhelal Halitin si drejtor të klubit.

Këtë gjë e kanë bërë të ditur burimet e gazetës Ulpianapress mbrenda klubit.

Haliti është prezantuar ditë më parë para futbollistëve nga kryetari i klubit, Dino, njofton Ulpianapress.

Ndryshe, klubi qytetar kanë filluar edhe përgatitjet për stinorin pranveror, ku në radhët e veta kanë ofruar 11-të futbollistë cilësorë.

Ulpiana e mirë organizuar në këtë merkato, përgatitjet është duke i zhvilluar në Onix të Pejës, vend ky ku përrgatiten edhe lojtarët e Kombëtares së Kosovës.

Kjo është një dëshmi që klubi qytetar e ka marrë seriozisht sitnorin pranveror dhe mbetja në Ligë nuk bëhet fjalë. Mirëpo, Ulpiana mund të shpresojë me gjithë këto përforcime dhe organizim të mirë , pse jo dhe një vend që dërgon në Superligë, kur dihet që diferenca është vetëm 9 pikë./Ulpianapress/

COMMENTS