Ulpiana nuk ka mëshirë as për Vllazninë e Pozheranit

Ulpiana nuk ka mëshirë as për Vllazninë e Pozheranit

Roma tronditet para ndeshjes me Barcelonën

KF Ulpiana ka zhvilluar sot një ndeshje miqësore në Lipjan. Mysafirë të kaltërbardhëve, të drejtuar nga Megzon Visoka, kanë qenë pozheranasit e Ligës së Parë.

Qëllimi ka qenë i përbashkët për të dyja skuadrat, testimi i vetvetes në prag të fillimit të sezonit pranveror. Ulpiana ka fituar me rezultatin 2-0, teksa golat janë shënuar nga një për secilën pjesëlojë, nga Misini dhe Rexhepi.

Trajneri Megzon Visokës ka pasur mundësinë që të shohë në veprim edhe të afruarit e fundit; Musliun, Makollin, Abazin, Misinin, Hasanin, Ahmetin dhe Morinën, nga të cilët ka marrë sinjale pozitive!./Ulpianapress

COMMENTS